Rybnik… miasto wysokich lotów

Rybnik.eu

Rybnik już po targach

9 marca zakończyły się 4-dniowe Międzynarodowe Tragi Nieruchomości (MIPIM) w Cannes. Według podsumowań organizatorów, tegoroczne targi odwiedziło 19 400 uczestników i 4 200 inwestorów.

Podsumowując to wydarzenie, tak ważne dla promocji naszego miasta, możemy śmiało stwierdzić  że Rybnik wypadł bardzo korzystnie. Po przeprowadzeniu licznych rozmów biznesowych, stwierdzamy, że miasto jest coraz bardziej rozpoznawalne, a w porównaniu z innymi śląskimi miastami mamy bardzo ciekawą ofertę i zdecydowanie większą siłę przebicia. Nasze stoisko wzbudziło spore zainteresowanie, a i sposób w jaki prezentowaliśmy obszary inwestycyjne w południowo-wschodniej części Rybnika, spotkał się z nieskrywanym entuzjazmem. Zwiedzający chętnie zabierali materiały promocyjne oraz włączali się w dyskusje na temat możliwości zagospodarowania terenu w dzielnicy Kłokocin. Wokół multidotykowego stołu wirtualnego gromadzili się uczestnicy, którzy mieli okazję poznać kontekst przestrzenny miasta i osobiście zaznajomić się z miejskim krajobrazem Rybnika. Hitem  podczas targów okazały się nasze  gadżety – modele samolotu, które rozchodziły się w niewiarygodnie szybkim tempie.

Reprezentanci różnych krajów, firm i instytucji, po zapoznaniu się z naszą ofertą inwestycyjną i materiałami informacyjnymi, często deklarowali przyjazd do naszego miasta. Tak pozytywne nastawienie stwarza dobry klimat dla przyszłych negocjacji biznesowych. Liczymy, że wkrótce takie nastąpią, a ich efekt przysłuży się rozwojowi miasta i stworzy nowe możliwości dla jego mieszkańców.

Udział w targach MIPIM w Cannes  to element kampanii promocyjnej Rybnik… miasto wysokich lotów, realizowanej w ramach projektu „Promocja terenów inwestycyjnych w Rybniku”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

O kolejnych odsłonach kampanii będziemy Państwa informować na bieżąco.